تزریق امید به بازنشستگان شهرداری

 

بازنشستگی برهه‌ای جدید در زندگی کاری یک فرد به حساب می‌آید و حمایت از بازنشستگان در دوران فراغت از فعالیت‌های کارمندی و کارگری از مهم‌ترین وظایف مسئولان است. مدیریت‌شهری مشهد نیز در دوره پنجم با ارج نهادن به زحمات کارکنان بازنشسته این نهاد، خدمات متنوع و جدیدی را برای آن‌ها در نظر گرفته و ارائه داده‌ است. صدور بیمه تکمیلی برای کارگران بازنشسته و همسرانشان، بیمه عمر و آتیه و صدور کارت‌های رفاهی در زمره مهم‌ترین اقدامات حمایتی شهرداری مشهد برای بازنشستگان و خانواده‌های آن‌ها به شمار می‌رود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی نیز در این‌باره به خبرنگار شهرآرا گفت: امسال مدیریت‌شهری با وجود اینکه جزو تعهداتش نبوده، بیش از 12میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی 6هزار نیروی بازنشسته شهرداری هزینه کرده است.
به گفته بتول گندمی، بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های درمانی بیشتر از هر زمانی در دوره بازنشستگی به درد افراد می‌خورد.
وی با تأکید بر اینکه مدیریت‌شهری توجه ویژه‌ای به جمع زیادی از بازنشستگان دارد، اظهارکرد: مشخص است کسی که سنش بالای 50سال است و ناراحتی قلبی، فشار خون و بیماری‌های زیاد دیگری دارد، نیازمند تأمین هزینه‌های درمان و بیمه تکمیلی است؛ اما افراد پس از بازنشستگی از خدمات بیمه تکمیلی محروم می‌شوند و از این رو مدیریت‌شهری به ارائه بیمه تکمیلی برای این افراد اقدام کرده است. موضوعی که رئیس انجمن صنفی کارگران بازنشسته شهرداری مشهد آن را تأیید کرده و با قدردانی از مدیریت‌شهری و شورای پنجم شهر گفته است: یکی از مهم‌ترین و بهترین خدمات مدیریت‌شهری به کارگران بازنشسته شهرداری، ارائه بیمه تکمیلی به‌صورت رایگان به بازنشستگان و همسرانشان بود که با رضایت خانواده بازنشستگان همراه شد.
رضا صبوری با بیان اینکه بسیاری از بازنشستگان شهرداری در سنین بالا قرار دارند و برخی از آن‌ها در دوره خدمت خود دچار سانحه شده‌اند و اکنون نیاز شدیدی به درمان دارند، گفت: بنابراین این بیمه کمک زیادی به همه این افراد کرده است.
وی ارائه خدمات دندان‌پزشکی، دارویی، آزمایشگاهی و پزشکی را ازجمله موارد تحت‌پوشش این بیمه دانست و گفت: همچنین شهردار مشهد طرح جدیدی را برای بیمه عمر و آتیه بازنشستگان در نظر گرفته‌ که طبق آن 85درصد حق بیمه را شهرداری و 15درصد آن را کارکنان می‌پردازند. بازنشستگان شهرداری نیز با پرداخت سالانه 62هزار تومان تحت‌پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت که در صورت فوت 20میلیون تومان به خانواده آن‌ها پرداخت خواهد شد.
رئیس انجمن صنفی کارگران بازنشسته شهرداری مشهد از افزایش خدمات رفاهی به بازنشستگان خبر داد و افزود: سفر شمال برای بازنشستگان همراه با خانواده و کارت رفاهی رستوران ازجمله این موارد است.
وی همچنین از صدور کارت‌های خدمات رفاهی برای کارگران بازنشسته خبر داد که با استفاده از آن، خدمات مختلفی همچون خدمات سفر و مراکز اقامتی و اسکان در شهرهای مختلف، استفاده از خدمات آموزشی و فرهنگی و همچنین خدمات بیمه به این قشر ارائه می‌شود.
این کارت برای 1300کارگر بازنشسته شهرداری مشهد صادر شده که دارای اعتبار پنج‌ساله است و 50درصد بهای صدور کارت از سوی شهرداری و 50درصد دیگر آن به‌وسیله متقاضی پرداخت خواهد شد.