خجسته: حقوق بازنشستگان باید تا 20 درصد افزایش یابد

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان خلاف بودجه سال ۹۷ است و حقوق بازنشستگان باید تا ۲۰ درصد افزایش یابد

 

 

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست مجلس با وزرای اقتصادی برای بررسی گرانی های اخیر، گفت: وزرا گزارشی به مجلس می دهند؛ اما کسی پی گیر چگونگی تحقق این گزارش ها نیست و تاکنون گزارش وزرا و دولت در مجلس هیچ خروجی نداشته است، لذا بهتر بود که روند این گزارش دهی ها تعطیل شود.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید قاطع درباره مسائل اقتصادی برخورد کند، افزود: مجلس باید نظارت عالیه خود را برای مقابله با مفاسد اقتصادی و گرانی ها اعمال کند و قوه قضاییه باید با خاطیان با قاطعیت برخورد کند.

حقوق بازنشستگان باید تا 20 درصد افزایش یابد

وی ادامه داد: اسم 31 نفر از سران مفسدان اقتصادی با اسناد و مدارک ارائه شده اما خروجی نداشته است، چراکه ظاهرا سه قوه حوزه اقتصادی را رها کرده اند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرایط کشور به دلیل گرانی ها بحرانی است و عده ای به دنبال ناراضی کردن مردم هستند، یادآور شد: در حالی که تحریم های آمریکا اعمال نشده است، عده ای در حال حاضر خود تحریمی ها را آغاز کرده اند و از شرایط موجود سوء استفاده می کنند.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی، با اشاره به میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری، تصریح کرد: افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان خلاف بودجه سال 97 است و حقوق بازنشستگان باید تا 20 درصد افزایش یابد، چراکه بسیاری از بازنشستگان کمترین میزان حقوق را دارند.

پایان پیام